Dlaczego Fox opuścił Newsweek

Dlaczego Fox opuścił Newsweek

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z czasnaniemiecki.pl

Kiedy Chris Wallace opuścił Fox News na początku tego roku, wielu zastanawiało się, jakie będą dalsze kroki byłego anchora. Jak na razie Wallace ma we wtorek rozpocząć swój nowy program w CNN+. W sieci pracował przez prawie dwie dekady.

Chris Wallace, wieloletni gospodarz w sieci, znany był z rzucania wyzwań republikańskim ustawodawcom. Odepchnął też od siebie media. Zanim dołączył do sieci, pracował w ABC News i NBC News. Podczas swojej kadencji Wallace przeprowadzał wywiady z wieloma gwiazdami, w tym z Jamesem Cameronem i Ashtonem Kutcherem. W swoim ostatnim wywiadzie dla Fox News, pochwalił kierownictwo sieci za to, że nie ingerowało w program.

Kiedy miały miejsce zamieszki na Kapitolu, stało się jasne, że Fox News nie wykonywał dobrej pracy przy przekazywaniu wiadomości. Niektórzy współpracownicy sieci odeszli, powołując się na skargi dotyczące relacji z zamieszek. Jednym z nich był Jonah Goldberg. Podczas swojego pobytu w Foxie, przedstawił on kilka zarzutów dotyczących relacji.

Według Goldberga, sieć była zaangażowana w rozpowszechnianie fałszywych twierdzeń na temat wyborów w 2020 roku. Chociaż nie wymienił konkretnych gospodarzy, wskazał na Seana Hannity’ego i Laurę Ingraham do szczególnej krytyki. A w grudniu omówił wiadomości tekstowe wysyłane przez gospodarzy Fox News do Marka Meadowsa podczas zamieszek.

Jednak zamieszki nie były jedynym problemem, z którym borykała się Fox News. Inny dokument prowadzony przez Tuckera Carlsona, Patriot Purge, został skrytykowany za swoje przekłamania i teorie spiskowe. Nie ma żadnych dowodów na poparcie twierdzenia o powszechnym oszustwie wyborczym. Zamiast tego, program został przedstawiony w stylu dziennikarstwa śledczego.

Szereg innych gospodarzy w sieci, takich jak Sean Hannity i Laura Ingraham, pozostało wspierających byłego prezydenta. Ale jeśli chodzi o zamieszki na Kapitolu, przedstawili oni zupełnie inny obraz wydarzenia niż panel.

Sieć wciąż jest dominującą siłą. W rzeczywistości jej widownia jest najwyżej oceniana w kraju. Mimo to konkurenci kanału oddają strzały w kierunku jego osobowości. Rywale nie tylko krytykują sposób, w jaki sieć relacjonuje politykę, ale także wysuwają zarzuty dotyczące sposobu prowadzenia biznesu przez sieć.

Fox News spotyka się z krytyką ze strony liberalnej prasy za swoje relacje polityczne. Choć nie zawsze oceniają ich taktykę, konkurenci są zaślepieni nienawiścią. Wielu z nich otwarcie wyraziło swoją zazdrość. Nic dziwnego, że chcą się zdystansować od kanału informacyjnego.

Jednak w sieci wciąż jest wielu odpowiedzialnych konserwatystów. W końcu Greg Gutfeld pokonał ostatnio wielką trójkę sieci nadawczych i nie jest jedyną osobą, która to zrobiła. Czy zatem nadszedł czas, aby sieć ponownie oceniła swoją taktykę?

Niezależnie od tego, Fox News jest nadal najlepiej ocenianą siecią informacyjną w USA. Ale z powodu ostatnich tragedii narodowych, jest duża szansa, że będą poruszać się w kierunku środka polityki.

Jeśli tak jest, to z pewnością czas rozważyć przejście do mniej znanego konserwatywnego kanału informacyjnego. Dzięki temu Chris Wallace miałby możliwość wyrażania swoich opinii bez presji konkurowania z mediami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *