Dlaczego pralka skacze

Dlaczego pralka skacze

Gdy pralka skacze, może to być znak, że ma problem z jednym z łożysk. Wymiana łożysk to czasochłonny proces, który należy wykonywać przynajmniej co 77 lat. Łożyska pomagają utrzymać płynną pracę bębna. Jeśli nie działają prawidłowo, mogą powodować, że Twoja pralka będzie wydawać głośne dźwięki, mocno wibrować, a nawet przeciekać.

Oprócz łożysk istnieje szereg innych problemów, które mogą mieć wpływ na działanie Twojej pralki. Należą do nich nieprawidłowa instalacja, nierównomierne rozłożenie ciężaru i złe wyważenie. W zależności od urządzenia może być konieczny demontaż urządzenia i wezwanie fachowca.

Po pierwsze, należy sprawdzić nóżki urządzenia. Pralki zazwyczaj mają samopoziomujące się przednie i tylne nóżki. Upewnij się, że są one wypoziomowane i że zainstalowałeś pod nimi gumowe nóżki.

Powinieneś również sprawdzić amortyzatory, które służą do tłumienia drgań w Twojej pralce. Amortyzatory zużywają się wraz z użytkowaniem, zwłaszcza gdy smar w nich zawarty jest zużyty lub staje się suchy. Należy je wymienić w tym samym czasie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wymieniasz amortyzator, który ma dwie części.

Inną możliwą przyczyną chwiejnej podkładki jest luźna przeciwwaga. Gdy przeciwwaga jest zbyt luźna, ładunek może stać się niewyważony. Może również kruszyć się podczas użytkowania. Aby usunąć przeciwwagę, można przechylić przód urządzenia do góry, aby podnieść nogi. Alternatywnie można użyć pryzmy, aby podnieść przód urządzenia.

Niektóre pralki posiadają śruby transportowe, które służą do utrzymania stabilności bębna podczas transportu. Chociaż mają one na celu zapobieganie obracaniu się bębna, to jednak mogą uszkodzić Twoją podłogę, jeśli nie zostaną usunięte. Nie należy jednak pozostawiać śrub na miejscu podczas przenoszenia urządzenia do nowego domu.

Trzęsące się podkładki mogą być trudne do zdiagnozowania. Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną problemu, możesz sprawdzić bęben i nogi, aby zobaczyć, czy są one wypoziomowane. Czasami jedynym sposobem stwierdzenia, czy pralka jest wypoziomowana, jest przechylenie urządzenia w przód i w tył.

Jeśli masz pewność, że nogi i bęben są we właściwej pozycji, powinieneś sprawdzić amortyzatory, aby upewnić się, że nie ma wycieku oleju. Amortyzator, który jest zużyty należy wymienić. Podczas tego procesu należy również sprawdzić, czy nie ma żadnych pęknięć.

Jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać swoich problemów z trzęsącą się pralką, powinieneś rozważyć wezwanie wykonawcy do sprawdzenia podłogi w swoim domu. W niektórych przypadkach może być konieczne zastąpienie podłogi lub dodanie kilku podpór do podłogi.

Wreszcie, jeśli twoja trzęsąca się pralka jest na śliskiej podłodze, możesz zainstalować antypoślizgowe naklejki, aby pomóc jej stanąć. Przydatna może być również specjalna mata, która poprawi wibracje.

Przed dokonaniem jakichkolwiek napraw zawsze należy upewnić się, że pralka jest w pełni sprawna. Jeśli myjka nie jest w stanie działać zgodnie z oczekiwaniami, można ją wymienić na nowy model. Zakup nowego urządzenia jest zazwyczaj łatwiejszy, a przy tym zaoszczędzisz pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *