Dlaczego twój pies zjada ziemię

Dlaczego twój pies zjada ziemię

Jeśli Twój pies je ziemię, może próbować złagodzić stres, pobudzić trawienie lub uzyskać napływ składników odżywczych. Jeśli jednak zauważysz, że Twój pies zjada dużo ziemi, może istnieć poważniejszy problem. Wizyta u lekarza weterynarii może dostarczyć Ci więcej informacji. Możesz również chcieć porozmawiać ze specjalistą od zachowań zwierząt domowych. Ci profesjonaliści mogą pomóc Ci przełamać nawyk Twojego psa.

Psy są ciekawskimi stworzeniami i lubią odkrywać. Podczas eksploracji często będą zjadać brud lub inne nieżywnościowe przedmioty. Najczęstszą przyczyną tego zachowania jest nuda. W związku z tym, powinieneś zapewnić swojemu pupilowi codzienną rutynę ćwiczeń, aby utrzymać go w szczęściu i zdrowiu.

Kiedy Twój pies zaczyna jeść brud, powinieneś umówić się na wizytę u lekarza weterynarii. Lekarz zapyta o życie domowe psa, w tym o to, jak długo spędza on czas na zewnątrz. Pozwoli to lekarzowi sprawdzić, czy pies nie doznał obrażeń wewnętrznych w wyniku spożycia brudu. Ponadto, lekarz zapyta o dietę Twojego psa. Istnieją pewne pokarmy, które zawierają niezbędne witaminy i minerały, a lekarz weterynarii może zapewnić, że pies otrzymuje je w swojej diecie.

Jednym z bardziej powszechnych powodów, dla których psy jedzą brud, jest niedobór składników odżywczych. Może im brakować witaminy B12 lub żelaza, które są kluczowe dla wzrostu zdrowych czerwonych krwinek. Ponadto psy, które jedzą ziemię, często nabywają pasożyty żyjące w glebie. Niektóre z nich to tęgoryjce, glisty i włosogłówki.

Innym częstym powodem, dla którego psy jedzą ziemię, jest zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD). Specjaliści behawioralni mogą pomóc Ci przełamać nawyki psa związane z jedzeniem brudu. Jednak nigdy nie powinieneś pozwolić swojemu psu na jedzenie gleby, ponieważ może to być niebezpieczne dla ich zdrowia.

Inne możliwe przyczyny, dla których Twój pies zjada brud, są związane z pasożytami. Podczas gdy większość z nich jest nieszkodliwa, mogą one również prowadzić do blokady jelit. Ważne jest, aby monitorować swojego psa pod kątem oznak pasożytów i leczyć je, gdy się pojawią. Dodatkowo, jeśli twój pies ma infestację pcheł, może zacząć tracić anemię. Jest to stan, który wymaga od psa spożywania wielu niezbędnych witamin i minerałów.

Inne psy jedzą brud z innych powodów. Mogą to robić, ponieważ są zainteresowani smakiem brudu, lub mogą uznać to za relaksujące zajęcie. Kilka innych powodów, takich jak stres lub nuda, może również prowadzić do jedzenia ziemi.

Jeśli podejrzewasz, że Twój pies cierpi na OCD, to powinieneś skonsultować się z holistycznym weterynarzem. Ci specjaliści mogą pomóc ci ustalić, czy twój pies jest naprawdę chory, czy po prostu się nudzi.

Ważne jest również, aby pamiętać, że twój pies nie może powiedzieć ci, jak się czuje. Dlatego ważne jest, aby zbadać każde nowe lub nietypowe zachowanie. Robienie tego może wskazywać, że twój pies cierpi na jakieś problemy medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *