Kontrowersyjny powód, dla którego reprezentacja Anglii w piłce nożnej zdjęła medale na koniec finału Euro 2020

Kontrowersyjny powód, dla którego reprezentacja Anglii w piłce nożnej zdjęła medale na koniec finału Euro 2020

Piłkarze Anglii zdjęli swoje medale na zakończenie finału Euro 2020 przeciwko Włochom. Było to kontrowersyjne posunięcie, które przyciągnęło krytykę zarówno ze strony fanów, jak i przeciwników. Niektórzy twierdzili, że gest ten był przejawem złej sportowej postawy. Inni uważali, że było to właściwe posunięcie.

Tysiące zwykłych fanów wybrało się na stadion Wembley w Londynie, aby wspierać Trzy Lwy. Jednak ich nadzieje na zdobycie ważnego trofeum zatrzymały się w niedzielę. Zamiast tego, Włochy wygrały turniej dzięki zwycięstwu w rzutach karnych. Rozczarowanym fanom Anglii pozostało czekać na przyszłoroczny zimowy mundial w Katarze.

Piłkarze Anglii zdjęli swoje medale po zakończeniu finału przeciwko Włochom na Wembley w niedzielę. Choć sami piłkarze bronili swoich działań, kibice byli w tej sprawie podzieleni. Kilku użytkowników mediów społecznościowych oburzyło się na ten ruch i nazwało gest „brakiem szacunku”.

W rzeczywistości usuwanie medali z biegów jest znanym trendem w ostatnich latach. Wielu sportowców podążyło za tym trendem, w tym kilku olimpijczyków. Inni kibice uważają, że usunięcie medali wicemistrzów jest słuszną rzeczą. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku drużyn, które niedawno zdobyły trofeum drużynowe.

Zdejmowanie srebrnego medalu stało się popularną metodą odbierania nagrody. Banałem stało się chwalenie się, że otrzymało się medal za bieganie. Kilku olimpijczyków zostało nawet zbanowanych za odmowę przyjęcia nagrody. Thierry Henry jest świetnym przykładem kogoś, kto nie pokazuje swoich medali.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na usunięcie swoich medali za biegi. Niektórzy uważają, że jest to spowodowane oszustwem, podczas gdy inni twierdzą, że akt ten jest demonstracją dobrego sportowego zachowania.

Na przykład reprezentacja Anglii poszukiwała trofeum od 1966 roku. Latem udało im się zachować pięć czystych kartek w trzech meczach grupowych. Jednak nie udało im się zdobyć bramki w dogrywce i odpadli w rzutach karnych.

Medale wicemistrzowskie zostały zdjęte przez garstkę graczy. Jednym z graczy, który nie zdjął medali od razu był Jordan Henderson. Jednak najbardziej popularni gracze – Harry Kane, Jack Grealish, Luke Shaw i Phil Foden – wszyscy usunęli je natychmiast.

Oprócz zdejmowania srebrnych medali, inni zawodnicy również nosili jakiś medal. Jeden nosił złoty medal, inny nosił srebrny medal, a kilku nosiło brązowy medal. Jeszcze inny nosił medal w kształcie „konia”. To tylko kilka z wielu sposobów, w jaki piłkarze Anglii demonstrowali swoje osiągnięcia.

Podczas gdy zdjęcie medalu wicemistrzowskiego jest godnym wyczynem, nie jest to coś, co robią wszyscy sportowcy. Trend ten jest mniej powszechny w sportach indywidualnych, takich jak tenis czy golf.

Niezależnie od decyzji, fani Trzech Lwów są zadowoleni z występu swojej drużyny. Zbliżyli się jak nigdy wcześniej do zdobycia ważnego trofeum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *