Jak powstrzymać kota przed gryzieniem

Jak powstrzymać kota przed gryzieniem

Kiedy Twój kot Cię gryzie, to zazwyczaj dlatego, że odczuwa ból. Może mieć zadrapanie lub infekcję, albo po prostu ma zły dzień. Jeśli tak jest, powinieneś zabrać je do weterynarza tak szybko, jak to możliwe. Najlepsze jest to, że lekarz może odpowiedzieć na wiele twoich pytań medycznych, w tym czy twój kot ma cukrzycę lub zapalenie stawów.

Podczas gdy większość właścicieli kotów wolałaby całkowicie uniknąć doświadczenia gryzienia przez kota, ważne jest, aby uznać, że te zachowania nie zawsze są z charakteru. Nierzadko koty gryzą ludzi, aby zwrócić na siebie uwagę. Jednak nie jest dobrym pomysłem, aby używać tego jako kary. Najlepiej jest raczej dać kotu znać, że nie lubisz, gdy cię gryzie.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania gryzieniu Cię przez kota jest wytrenowanie ich, aby tego nie robiły. Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, od dodania puzzli żywnościowych do zabawek obrotowych. Kilka minut dwa razy dziennie uczyni cuda dla Twojego kociego przyjaciela.

Oprócz szkolenia, możesz pomóc kotu uniknąć gryzienia w pierwszej kolejności. Transporter dla kota wypełniony miękkimi kocami jest na to świetnym sposobem. Dodaj również kilka drzewek dla kotów do swojego domu. Upewnij się, że wszystkie zwierzęta w domu przestrzegają tych samych zasad. To pomoże Twojemu kotkowi pozostać szczęśliwym i zdrowym.

Powinieneś również obserwować oznaki nadmiernej stymulacji. Niektóre z nich to spłaszczone uszy, spuchnięty ogon, falująca skóra na grzbiecie i rozszerzone źrenice. Koty są również ekspertami w ukrywaniu bólu, który odczuwają, więc najlepiej jest zachować ostrożność.

Jako właściciel kota, powinieneś również badać język ciała swojego pupila. Może być łatwo pomylić kota, jeśli nie zwracasz uwagi na to, jak się zachowuje. Na przykład, jeśli masz dziecko, które jest głośne, powinieneś być świadomy, że może przestraszyć swojego zwierzaka. Poświęcenie czasu na zrozumienie zachowania kota jest jedynym sposobem, aby zapewnić, że możesz uniknąć przyszłych nieszczęść.

Na koniec powinieneś upewnić się, że traktujesz rany swojego pupila tak, jak traktowałbyś każdy inny uraz. Najlepiej, jeśli lekarz weterynarii będzie w stanie zdezynfekować miejsce, zszyć ranę i dać ci szczepionkę przeciwtężcową. Nawet jeśli Twój zwierzak nie ma infekcji, nadal powinieneś przemywać ranę.

Choć kusząca jest próba odstraszenia kota, nie jest to najskuteczniejsza metoda. Kot nie doceni twojego krzyku i uderzania. Zamiast tego spróbuj odwrócić jego uwagę od bólu za pomocą zabawki lub puzzli z jedzeniem.

Dobrą zasadą jest, aby nigdy nie podnosić agresywnego kota. Jeśli sytuacja tego wymaga, owiń go w ręcznik przed umieszczeniem w transporterze. Nigdy nie krzycz na swojego kota, ponieważ to tylko dodatkowo go wystraszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *