Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem ofpc.pl

W Polsce zmarł Krzysztof Krawczyk, polski barytonowy piosenkarz popowy. Był jednym z najbardziej znanych barytonów w Polsce. Jego kariera muzyczna trwała 50 lat. W 2004 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Został również odznaczony Medalem za Zasługi dla Kultury.

W latach 90. Krzysztof Krawczyk przebywał przez pewien czas w Stanach Zjednoczonych. W tym okresie nagrał płytę z Davidem Briggsem. Na płycie znalazł się przebojowy singiel Parostatek. Następnie zaangażował się w działalność związaną z disco polo. Krawczyk nie zdołał jednak przebić się na amerykańskim rynku muzycznym.

Początkowo Krzysztof Krawczyk miał wiarę w Boga. Jednak gdy miał 18 lat, stracił wiarę. Kilka miesięcy później szukał pomocy duchowej u księdza Jana Góry. Wtedy też zapisał się do klasy fortepianu.

Podczas pobytu w Łodzi poznał Mariana Lichtmana, urodzonego w Danii śpiewaka, który dołączył do Trubadurzy. Kiedy Lichtman opuściła Polskę, Krawczyk był zdruzgotany. Później dowiedział się, że była w ciąży z jego dzieckiem. Ostatecznie para rozwiodła się.

Krzysztof Krawczyk pracował jako artysta nagraniowy i kompozytor. W swojej solowej karierze wydał wiele albumów, w tym przeboje „Solo” i „Z innego miejsca”. Ale mimo tych osiągnięć, cierpiał też na różne problemy zdrowotne. Na przykład w połowie lat 80. przeszedł operację migdałków. Ponadto, był hospitalizowany z powodu choroby COVID-19.

Z drugiej strony, przyczyna jego śmierci jest nadal nieznana. Jednak wdowa po nim powiedziała, że piosenkarz zmarł z powodu powikłań po COVID-19. Powiedziała również, że dzieci piosenkarza nie były dotknięte jego chorobą.

Choć Krawczyk doznał kilku urazów, nigdy nie zrezygnował ze swoich muzycznych marzeń. Jako nastolatek marzył o międzynarodowej karierze muzycznej. Ambicje te podsycała jego miłość do odurzającego głosu Elvisa Presleya. Jednocześnie podziwiał młodszych artystów z branży muzycznej.

Krzysztof Krzysztof January Krawczyk urodził się w Sosnowcu 8 września 1946 roku. Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Łodzi. Ostatecznie został dyrygentem i występował w rolach epizodycznych.

Matka Krzysztofa pochodziła z Bielska-Białej, a on sam urodził się w rodzinie aktorskiej. Podczas II wojny światowej jego rodzice poznali się. Był żonaty z Ewą Krawczyk, piosenkarką. Andrej Kosmala był jego menedżerem. Mieli trójkę dzieci. Jednym z nich była Lucyna.

Przed wyjazdem do USA Krawczyk grał w klubach w Avondale w Teksasie. Kilka razy zdarzyło mu się zasnąć podczas jazdy samochodem. Niestety, w 1988 roku brał udział w wypadku samochodowym.

Choć żona Krzysztofa Krawczyka nie odniosła obrażeń w wypadku samochodowym, postanowiła odejść od piosenkarza. Nie wiedziała jednak, że cierpiał on wówczas na powikłania związane z COVID-19.

Nabożeństwo żałobne za Krzysztofa odbyło się 10 kwietnia 2021 roku. The Milwaukee Avenue Players i Dallas Doyle wykonają „poetyckie upamiętnienie” jego życia. Na Woodard Plaza w Avondale odbędzie się koncert hołdowniczy. Ponadto muzycy zagrają akustyczną muzykę folkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *