Porady dotyczące gotowania kaczki po pieczeniu są trudne

Porady dotyczące gotowania kaczki po pieczeniu są trudne

Istnieją dwa podstawowe sposoby przyrządzania kaczki. Jednym z nich jest pieczenie, a drugim confit. Obie metody wykorzystują podobne przygotowania, a ich efektem jest soczysty i delikatny kawałek mięsa. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, pamiętaj o poniższych wskazówkach, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Na początek dokładnie opłucz kaczkę pod zimną wodą. Osusz ją papierowym ręcznikiem. Następnie połóż ją na dużej desce do krojenia. Używając ostrego noża, odetnij nadmiar skóry wokół jamy. Gdy skóra będzie już usunięta, odetnij podroby i szyję. Na koniec wbij szpikulec w podstawę piersi. Do jamy można również dodać ząbek czosnku lub połówkę pomarańczy. Ewentualnie można wypchać jamę ciała ziołami, np. tymiankiem.

Następnie nastaw piekarnik na 425 stopni Fahrenheita. Jeśli używasz holenderskiego piekarnika, ustaw go na drugiej najniższej pozycji w piekarniku. Podniesiony stojak jest zalecany dla bardziej równomiernego gotowania i lepszego odprowadzania wody. Dzięki temu tłuszcz łatwiej się wytopi, a Ty będziesz mógł zobaczyć, jak skóra staje się chrupiąca.

Aby upiec kaczkę, powinieneś najpierw posolić zewnętrzną stronę kaczki i wewnętrzną stronę jamy. Zrób to około godziny przed planowanym pieczeniem. Solenie nada smak i zapobiegnie przegotowaniu. Kiedy kaczka jest już ugotowana, wyjmujemy ją z piekarnika i pozostawiamy na około 15 minut przed pokrojeniem. Po pokrojeniu, pozostawić mięso na 30 minut przed podaniem.

Przed rozpoczęciem pieczenia, przygotuj stojak w brytfannie. Ustaw stojak w drugiej najniższej pozycji i umieść kaczkę na stojaku. Dodaj odrobinę wody do patelni, ale nie pozwól, aby kaczka rozpryskiwała się. Pomocne jest również pozostawienie niewielkiej ilości wody na patelni, aby zapobiec wysychaniu mięsa.

Kaczka jest teraz gotowa do pieczenia. Umieść kaczkę w piekarniku. Pamiętaj, aby odwracać kaczkę co około cztery godziny. Zapewni to równomierne przyrumienienie i równą skórę. Gdy kaczka się ugotuje, tłuszcz się wytopi i będziesz miał bogaty, pyszny sos.

W tym momencie możesz również dodać do ptaka sól i pieprz. Przyprawianie mięsa jest częścią procesu solenia na sucho. Zwiększy to wilgotność mięsa i sprawi, że kaczka będzie soczysta i delikatna. Inną możliwością jest pokrycie zewnętrznej strony miodem lub mieszanką przypraw.

Możesz również zachować mięso kaczki do przyszłych zup lub innych potraw. Jeśli planujesz podać kaczkę z ziemniakami lub innymi warzywami, warto wyłożyć patelnię folią i umieścić w niej mięso. Pozostawienie odkrytej patelni może spowodować odparowanie wilgoci z powierzchni, co utrudni pieczenie kaczki.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, piecz kaczkę przez minimum dwie godziny. W połowie tego czasu przewróć kaczkę na drugą stronę i kontynuuj pieczenie przez kolejne trzydzieści do czterdziestu pięciu minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *