Dlaczego tuje brązowieją jesienią

Dlaczego tuje brązowieją jesienią

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem weselnemedia.pl

Jest powód, dla którego tuje brązowieją jesienią. Jest to naturalna część cyklu życia tego drzewa. Dodatkowo, trudno im poradzić sobie z warunkami suszy. Efektem końcowym są matowe i opadające gałęzie. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje drzewo wyglądało jak najlepiej.

Jednym z najlepszych sposobów walki z problemem brązowienia jest zapewnienie drzewu odpowiedniej ilości wody. Podlewanie Twoich tuj jesienią lub zimą pomoże im przetrwać zimne miesiące. Aby uzyskać optymalne wyniki, należy zastosować wysokiej jakości ściółkę, taką jak wióry z kory. Dzięki temu gleba będzie ciepła w zimie i chłodna w lecie. Jeśli jest to możliwe, dla dodatkowej ochrony przykryj drzewo burapą. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić. Zbyt ciasne owinięcie drzewa zachęci do rozwoju chorobotwórczych mikroorganizmów.

Jeśli schowałeś już swoje tuje do pudełek, możesz zapobiec najgorszemu, stosując nawóz o spowolnionym działaniu. Jak w przypadku każdego innego nawozu, należy rozpocząć proces od zastosowania płynu na początku jesieni. Niewielka ilość wody pokonuje długą drogę, więc pamiętaj o częstszym stosowaniu nawozu, jeśli pogoda stanie się mokra.

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić jest usunięcie martwych liści. Jest to naturalna część cyklu życiowego thuja i może być korzystna dla reszty drzewa. Usuwanie martwych liści może również ułatwić pielęgnację thuja na wiosnę. Oczywiście, jeśli jesteś na rynku nowego drzewa, warto przed zakupem sprawdzić, jakie są najlepsze.

Choć powyższe jest najbardziej oczywiste, jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec brązowieniu. Na początek, istnieje kilka gatunków w rodzaju. Niektóre są bardziej odporne na tę dolegliwość niż inne. Kilka gatunków jest rodzimych dla USA i Kanady, podczas gdy inne nie są. Informacje na temat najlepszych odmian thuja do uprawy na podwórku można znaleźć na stronie internetowej Missouri Botanical Garden. Inne wskazówki to ograniczenie dostępu światła słonecznego i stosowanie kompostu przyjaznego dla mulczu.

Jeśli chcesz, aby Twoje drzewo wyglądało świeżo i zielono przez całą zimę, być może będziesz musiał zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Niektórzy właściciele drzew przysięgają na zasilany bateriami aerator. Inni polecają pomysłowy system podlewania, który wykorzystuje żwir i kamyki. Zastosowanie takiego systemu zminimalizuje utratę wody, a jednocześnie zapewni odpowiednią wilgotność korzeniom.

Dobrym pomysłem jest również regularne sprawdzanie stanu swoich thuj. Najlepszym sposobem na utrzymanie drzewa w zdrowiu jest monitorowanie jego warunków i wprowadzanie zmian w razie potrzeby. Poza obserwowaniem pogody, powinieneś także monitorować swoje tuje pod kątem oznak szkodników i chorób. Sprawdzaj też gałęzie, czy liście nie są powyginane. Jeśli drzewo ulegnie uszkodzeniu, to w dłuższej perspektywie czasu najprawdopodobniej wróci do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *