Dlaczego Sula i Nell zostały porwane

Dlaczego Sula i Nell zostały porwane

Kiedy Nell Donnelly została porwana, wydawało się, że społeczeństwo nie zrozumie tego zdarzenia. Dopiero po schwytaniu porywaczy ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, jak niebezpieczne może być lokalne podziemie.

Wiadomo, że porywacze byli powiązani z gangiem 400 Mawozo, który kontroluje dużą część terenów wiejskich na wschód od Port-au-Prince. Byli oni również oskarżeni o napad rabunkowy w 2005 roku. FBI uważa jednak, że oba incydenty mogą mieć wspólny motyw.

Prowadząc śledztwo w sprawie porwania, FBI dysponowało mocnymi dowodami zbrodni. Udało im się namierzyć wskazówki do domu w Canoga Park. To doprowadziło policję do domu na farmie, gdzie para była przetrzymywana. Próbując zidentyfikować porywacza, zbadano drabinę użytą w zbrodni.

Stwierdzono, że drabina była prymitywnie skonstruowana. Jedna część została złamana podczas schodzenia. Wezwano eksperta od drewna, który ocenił odłamki. Następnie drabinę zbadano pod kątem odcisków palców. W końcu drabina została wystawiona na widok stolarzy, budowniczych i sąsiadów.

Porywacze zostali aresztowani rano 18 grudnia. Podczas porwania Sula i Nel zachowywali się zgodnie z charakterem. Obie były agresywne. Wydaje się jednak, że ich działania nie wyrządziły krzywdy Kurczakowi Małemu. Zamiast tego, incydent miał głęboki wpływ na życie dziewczynek.

Podczas męki grupa śpiewała refren Psalmu 34:7. Otrzymały również Biblie i literaturę chrześcijańską. Po krótkim czasie para została przeniesiona do nowego pojazdu. Kilka godzin później zostali schwytani i odwiezieni do domu.

Grupa nie tylko była niezamierzonymi ofiarami porwania, ale była zaangażowana w służbę na Haiti. Prowadzili też zajęcia z haitańskimi pastorami oraz rozdawali Biblie i literaturę chrześcijańską potrzebującym dzieciom.

Ani rodziny ofiar, ani mafia z Kansas City nie wiedziały o tym zdarzeniu. Jednak w wyniku informacji zebranych z kontaktów mafii, funkcjonariusze organów ścigania byli w stanie zlokalizować farmę, w której przetrzymywana była para. W trakcie męki porywacze blefowali przed policją. W końcu zatrzymał ich szef policji KCMO Lewis Siegfried, który na widok dwójki wyskoczył ze swojego samochodu.

W następstwie porwania prezydent Moise powiedział, że stan musi podjąć większe wysiłki w walce z przestępczością zorganizowaną. Zobowiązał się również, że nie podda się, dopóki 10 porwanych nie zostanie uwolnionych. Tymczasem Departament Szeryfa Hrabstwa Merced potwierdził w czwartek, że Salgado jest osobą zainteresowaną w sprawie. Pomimo skazania za rozbój pierwszego stopnia z użyciem broni palnej i próbę fałszywego uwięzienia, Salgado został później zwolniony z więzienia w 2015 roku.

Przez całą mękę dziewczynki przeżywały swoją dziecięcą niewinność. Bały się powiedzieć komukolwiek o wypadku. Bały się też o swoje życie. Ich bliska przyjaźń dała im siłę, by zaznaczyć swoją niezależność. Mimo że obawiały się oskarżenia o morderstwo, nie zrobiły nic, by skrzywdzić Kurczaka Małego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *