Dlaczego reklamy samochodów powinny być emocjonalne

Dlaczego reklamy samochodów powinny być emocjonalne

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z dowcipy.info

Dla firm samochodowych, reklama to wielka sprawa. Chcą, aby ich reklamy być starterem rozmowy, ale także potężny identyfikator ich marki. Aby osiągnąć ten cel, muszą nadążyć za czasami. W dzisiejszym rynku samochodowym, konsumenci są bardziej wymagający niż kiedykolwiek wcześniej, a reklama musi wyróżniać się od reszty.

Coraz częściej konsumenci szukają reklam samochodów, które pokazują technologię zaangażowaną w nowy pojazd i dostarczają szczegółów na temat funkcji i zalet. To może prowadzić do reklamy, która pozostawia niewiele miejsca na emocjonalne odwołania. Jednak niektórzy producenci stosują właściwe podejście.

Reklama Toyoty pokazuje Priusa, który został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla środowiska. Pokazuje również, jak firma chce zmniejszyć emisję i zwiększyć wydajność. Reklama mocno podkreśla, że Prius jest jednym z najpopularniejszych pojazdów hybrydowych na rynku. Nie wyjaśnia jednak, jak te samochody faktycznie działają.

Reklama Hondy podwaja ich slogan „power of dreams”, zachęcając widzów do „wkroczenia w świat Hondy”. Ich reklama jest doskonałym przykładem tego, jak firmy samochodowe mogą wykorzystać emocje, aby połączyć się z docelową publicznością.

Reklama Forda nie jest dużo inna. Ich reklama przedstawia samochód z 36 mil na galon. Ale nie mówi wiele o jego wydajności paliwa lub technologii Skyactiv, które wykorzystuje.

Reklama Audi była nieco inna. Reklama pokazywała samochód z zielonym logo i symbolem ekologicznym. Była jednak bardziej skuteczna w dziale opowiadania historii. Jest rzeczywisty niedźwiedź polarny w reklamie, który jest wyraźnie zdenerwowany na spalanie paliwa. Ostatecznie, ta reklama zrobiła to, co reklama powinna zrobić: sprawiła, że ludzie są ciekawi samochodu.

Reklama Nissana Leaf również gra na temacie „eko”. W rzeczywistości jest to pierwszy raz, kiedy producent samochodów użył niedźwiedzia polarnego do reklamowania swojego pojazdu. Chociaż reklama nie ratuje niedźwiedzia polarnego, ma szeroki apel do miłośników zwierząt i zwolenników zmian klimatycznych.

Reklama Fiata jest kolejnym przykładem. Choć nie ratuje bezpośrednio drzew, rysuje wyraźną linię między 500 Abarth a Lamborghini. Reklama pokazuje również, że firmy samochodowe muszą być kreatywne, gdy próbują sprzedać nowy produkt.

Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na reklamy samochodów, aby pokazać konsumentom, że ich samochody nie są szkodliwe dla środowiska. Jest to trudne zadanie, ponieważ przemysł samochodowy jest dużym emitentem dwutlenku węgla. Jeden galon gazu jest równa 24 funtów emisji globalnego ocieplenia. Pomimo tego, że emisji tej nie da się łatwo zatrzymać, to jednak trzeba ją ograniczyć. Firmy samochodowe nie mogą całkowicie uniknąć tego problemu, ale mogą wykazać, że ich samochody nie wywierają ogromnego wpływu.

Najbardziej skuteczne reklamy samochodów wykorzystują pragnienie konsumentów do komfortu i innowacji. Są bardziej skłonni kupić samochód, gdy czują, że są częścią czegoś wyjątkowego. Wiele reklam samochodowych jest umieszczonych w naturalnym otoczeniu, więc mogą one przynieść konsumentów do dealera bez konieczności rzeczywistego opuszczenia ich salonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *