Zrozumienie przyczyn szczekania psa

Zrozumienie przyczyn szczekania psa

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z spawanie.info.pl

Szczekanie psa jest naturalną reakcją na bodźce. W naturze jest to środek komunikacji, który służy wielu celom. Na przykład może to być wskaźnik wyższej rangi w stadzie lub może to być znak ochrony. Szczekanie jest również wykorzystywane do ostrzegania innych zwierząt lub ludzi o zmianie kierunku, obecności niebezpieczeństwa lub potencjalnym zagrożeniu dla środowiska.

Podczas gdy powody szczekania psów mogą być różne, jednym z najlepszych sposobów na zrozumienie złożoności jest obserwacja psa w działaniu. To pozwala właścicielowi zidentyfikować rodzaj szczekania, który jest przyczyną problemu. Jeśli szczekanie jest nadmierne, to istnieje wiele technik, które mogą być stosowane w celu ograniczenia go. Trzymanie psa w domu może pomóc, zbyt. Jeśli szczekanie psa jest uciążliwe dla sąsiadów, warto porozmawiać z radą gminy. Rada zazwyczaj zbada sprawę i doradzi, co należy zrobić.

Niektóre psy są po prostu naturalnie bardziej skłonne do szczekania niż inne. Ogólnie rzecz biorąc, psy mają silną motywację do obrony swojego terytorium i czują się zagrożone przez obcych. Mogą również wykazywać podobną reakcję na wszystko, co jest zaskakującym hałasem, takim jak samochód lub kosiarka.

Niektóre psy szczekają nawet dla zabawy, np. podczas zabawy z jedzeniem lub aby wskazać, że są podekscytowane czymś nowym. Gdy pies szczeka dla uwagi, należy zaoferować mu jakąś formę pochwały, czy to w postaci smakołyku, czy po prostu poklepania po plecach. Ponadto, pies powinien mieć możliwość ćwiczenia. Dając psu trochę czasu na zewnątrz, prawdopodobnie rozwinie on samokontrolę, aby się uspokoić i pozostać na miejscu.

Psy są w stanie same nauczyć się zachowywać spokój, a jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy, możesz być w stanie wyszkolić je, by robiły to samo. Jak w przypadku każdej umiejętności, proces szkolenia będzie wymagał czasu. Jednak efektem końcowym powinien być dobrze zachowujący się pies, który nie szczeka, gdy obcy zbliżają się do domu.

Istnieją pewne rasy, takie jak Golden Retriever, które są notorycznie szczekliwe. Aby pomóc kontrolować to zachowanie, rozważ szkolenie psa, aby usiąść, gdy poprosisz go o to. W ten sposób unikniesz szczekania na przechodzących ludzi i ułatwisz sobie życie.

Jeśli szczekanie jest związane z wyzwalaczem szczekania, takim jak osoba w dobrze widocznym ubraniu lub kosiarka do trawy, wtedy możesz nagrodzić psa za wyczyn wymagający uwagi. Nakłonienie psa do siedzenia, gdy zbliża się człowiek, nie jest najtrudniejszym zadaniem, ale można to zrobić przy odrobinie dodatkowej pracy.

Większość psów w końcu nauczy się nie bać obcych. Poświęcenie czasu na zapewnienie psu pozytywnej uwagi i smakołyków sprawi, że pies będzie się lepiej czuł w towarzystwie tych nieznanych mu osób. Pamiętaj, aby zapewnić psu uwagę, której pragnie, gdy jesteś poza domem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *