Dlaczego Karim Benzema ma opatrunek na ręce

Dlaczego Karim Benzema ma opatrunek na ręce

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z naszemalopolskie.pl

Jeśli jesteś fanem Karima Benzemy, możesz się zastanawiać, dlaczego ma on bandaż na ręce. Gwiazda Francji doznała kontuzji w styczniu tego roku i od tego czasu gra z bandażem na prawej ręce. To nie jest przypadek, że ma bandaż na prawej ręce, a wielu fanów uważa, że jest to spowodowane przesądami.

Podczas gdy Benzema od lat nosi bandaż na ręce, nie był otwarty w kwestii tego, czy przeszedł operację. Istnieje jednak szansa, że pod koniec kariery będzie musiał poddać się operacji.

Benzema doznał kontuzji ręki po tym, jak zderzył się z Markiem Bartrą podczas podchodzenia do główki. W wyniku tego złamał mały palec. Benzema potrzebował operacji, aby naprawić uraz, ale nie zdecydował się na zabieg od razu. Chciał grać przez kontuzję.

Benzema był w stanie naprawić rękę na czas, aby zdążyć na sezon. Musiał jednak spędzić dwa miesiące przerwy od gry z powodu kontuzji. Po tym czasie był w stanie wrócić do gry w kolejnym meczu ligowym. Do końca sezonu zdążył zagrać w Copa del Rey i finale Ligi Mistrzów, oba mecze wygrał. Jego bramki w Lidze Mistrzów pomogły Realowi Madryt wygrać turniej. Pomimo kontuzji, zdobył również brace w meczu z Espanyolem.

Od czasu kontuzji Benzemy, jest on w najlepszej formie w swoim życiu. Zdobył nagrodę Ballon d’Or, został kapitanem Realu Madryt, a nawet miał swój udział w zwycięstwie Francji w Mistrzostwach Świata. Jednak w lutym doznał kolejnej kontuzji. Tym razem złamał prawy mały palec, gdy wylądował na nim. Teraz musi nosić szynę.

Mimo kontuzji, Benzema przez ostatnie trzy sezony był jednym z najbardziej dominujących piłkarzy na świecie. Zdobył między innymi cztery tytuły Ligi Mistrzów, dwa tytuły La Liga oraz parę nagród Ballon d’Or. Jest drugim francuskim piłkarzem, który zdobył tę nagrodę po Zidane’ie, a czwartym w ogóle.

Były napastnik Olympique Lyon dołączył do Realu Madryt w 2009 roku i zdobył rekordową liczbę 44 bramek, 15 asyst i nagrodę Ballon d’Or. Oprócz osiągnięć na boisku, Benzema stał się również symbolem francuskiego futbolu. Był częścią najwspanialszych momentów w historii Realu Madryt. Wśród najsłynniejszych meczów, w których brał udział, są ćwierćfinał Mistrzostw Świata w 2010 roku, „Dominacja” przeciwko Barcelonie w 2014 roku oraz „Dominacja” przeciwko Liverpoolowi w finale Ligi Mistrzów w 2014 roku.

Oprócz niezliczonych nagród, Benzema jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy na świecie. Wielu innych piłkarzy nosi bandaże z powodu przesądów, ale on mówi, że to tylko po to, aby chronić swoją rękę.

W swoim ostatnim sezonie z hiszpańską stroną, Benzema zdobył ligowe 24 bramki. Po zdjęciu opatrunku dołożył jeszcze sześć w czterech meczach. Obecnie jest w trakcie odrodzenia i będzie chciał to kontynuować, gdy poprowadzi swój zespół przeciwko Liverpoolowi w poniedziałkowym finale Ligi Mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *