Detralex – dlaczego wycofany?

Detralex - dlaczego wycofany?

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z kampering.pl

Detralex jest lekiem na receptę, który jest stosowany w leczeniu żylaków, hemoroidów i innych objawów przewlekłej niewydolności żylnej (CVI). Jest to lek venoactive i jest stosowany w celu zmniejszenia zastoju żylnego i zwiększenia tonu żylnego, co z kolei pomaga zmniejszyć ryzyko owrzodzenia nóg. Należy jednak pamiętać, że nie jest on lekiem, dlatego pacjent powinien skorzystać z pomocy specjalisty, aby ustalić, czy jego stosowanie jest właściwe.

Lek podaje się pacjentom z przewlekłą niewydolnością żylną w postaci tabletek. Każda tabletka przyjmowana jest dwa razy na dobę, rano i wieczorem, i jest wycofywana do nerek i wątroby. Zaleca się również przyjmowanie dużej ilości wody wraz z tabletką. Ta metoda pomoże zapewnić, że wszystkie składniki aktywne zostaną wchłonięte przez cały układ krążenia.

Badania wykazały, że lek jest skuteczny w leczeniu krążenia żylnego. Ponadto, ma również znaczący wpływ na układ sercowo-naczyniowy. W szczególności wykazano, że ma działanie antyoksydacyjne na komórki krwi. Jednym ze składników Detralexu jest hesperydyna, która jest flawonoidem. Hesperydyna jest znana ze swojej zdolności do ograniczania stresu oksydacyjnego, który jest spowodowany oksydacyjnym uszkodzeniem DNA.

Innym składnikiem Detralex jest diosmina, która została znaleziona w celu spowolnienia prostaglandyn. Diosmina jest również znana z tego, że wzmacnia i stabilizuje naczynia krwionośne. W porównaniu do witaminy C, składniki Detralexu wykazują wyższy potencjał antyoksydacyjny. Uważa się, że składniki te mają również działanie ochronne przed oksydacyjnymi uszkodzeniami DNA, dlatego mogą być korzystne w CVD.

W badaniu przeprowadzonym na limfocytach z krwi przedpiersiowej pacjentów z przewlekłą niewydolnością żylną wykazano zmniejszenie oksydacyjnych/alkalicznych uszkodzeń DNA w grupie leczonej. Jednak poziom 8-OH-dG, wskaźnika stresu oksydacyjnego DNA, był wyższy w grupie chorych niż w grupie kontrolnej. Za pomocą testu kometowego oceniono uszkodzenia oksydacyjne w grupie kontrolnej i leczonej. Gdy porównano ilość 8-OH-dG pomiędzy grupami, zaobserwowano istotną statystycznie różnicę.

W wyniku przeprowadzonych badań wykazano, że istnieje istotna korelacja pomiędzy stosowaniem produktu Detralex a poziomem uszkodzeń oksydacyjno-alkalicznych w limfocytach pacjentów z CVD. Zostało to potwierdzone poprzez dalszą analizę wyników.

Na przykład pacjenci z cukrzycą typu II mieli podwyższony poziom 8-OH-dG. Ponadto w badaniu poziom uszkodzeń oksydacyjnych DNA był niższy w grupie leczonej Detralexem w porównaniu z grupą kontrolną. Zatem terapia lekiem Detralex wiązała się ze znacznym zmniejszeniem oksydacyjnych uszkodzeń DNA w limfocytach.

Ponieważ jest to lek na receptę, Detralex nie jest dostępny bez recepty i dlatego jest sprzedawany wyłącznie przez lekarza. Nie ma ograniczeń wiekowych co do jego stosowania, ale optymalna dawka to dwie tabletki jednorazowo. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem informacji na temat jego ceny, skontaktuj się z lokalnym zasobem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *