UEFA wyjaśnia, dlaczego losowanie Ligi Mistrzów zostało powtórzone

UEFA wyjaśnia, dlaczego losowanie Ligi Mistrzów zostało powtórzone

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z granienaekranie.com.pl

Pierwsze losowanie rundy 16 Ligi Mistrzów nie należało do najbardziej zaawansowanych naukowo czy matematycznie. W rzeczywistości kilka klubów i osób prywatnych skarżyło się na bałagan. Chociaż mogło mieć kilka trudności technicznych, UEFA musiała powtórzyć losowanie, aby naprawić błąd.

Kilka z najbardziej godnych uwagi remisów obejmowało matchup Real Madryt v Paris Saint-Germain, matchup Chelsea v Lille oraz starcie Liverpool v Inter Mediolan. Jednak żaden z wymienionych remisów nie miał miejsca. Zamiast tego, losowanie zostało zmienione i wszystkie drużyny z puli 1 zostały wylosowane, aby zmierzyć się ze sobą na własnych stadionach. Był to również pierwszy raz od powstania rozgrywek, kiedy dwie drużyny z tej samej ligi spotkały się na tym samym etapie turnieju.

Wspomniane wcześniej przetasowanie wywołało również lawinę spekulacji medialnych. Wówczas wielu zastanawiało się, czy losowanie było przypadkiem, czy też produktem błędu w oprogramowaniu. Wynika to z faktu, że minęło dobrych kilka godzin zanim losowanie zostało faktycznie przeprowadzone. W związku z tym nie wiadomo, jakie będą wynikłe matchupy. Na szczęście jeden z nich będzie na pewno klasykiem.

Jednak losowaniem, które naprawdę miało znaczenie dla fanów rozgrywek było to, które miało miejsce w poniedziałek rano. W początkowym losowaniu Manchester United nie otrzymał wspomnianego trofeum. Chociaż nie było prawdziwego powodu, aby Czerwone Diabły wylosowały przeciwko PSG, to trochę szkoda, że nie dano im bardziej ekscytującego remisu. Remis z Liverpoolem stanowiłby znacznie bardziej testowe wyzwanie niż pierwszy mecz z PSG, aczkolwiek takie, które można było rozstrzygnąć w prosty sposób.

Jednym z innych godnych uwagi remisów w rundzie szesnastej był mecz Manchester City – Villarreal. Oba mecze były wynikiem usterki technicznej. W jednym przypadku podczas losowania doszło do awarii systemu komputerowego. W drugim przypadku chodziło o zły dobór piłek. Ostatecznie, nowe nazwisko zostało wylosowane, aby dać Villarrealowi tak potrzebny mecz z Manchesterem City.

UEFA przeprosiła później za swoje błędy i ujawniła, że musiała zrobić powtórne losowanie. Choć może nie jest to najdokładniejsze odwzorowanie turnieju, wspomniane wcześniej ponowne losowanie jest ważnym kamieniem milowym w historii europejskich rozgrywek piłkarskich. Przez ponowne losowanie UEFA musiała się długo przyglądać samemu losowaniu, co oczywiście było ogromnym ciosem dla wizerunku organu zarządzającego. Po uprzątnięciu bałaganu faza grupowa wróciła jednak na właściwe tory, a losowanie zostało uznane za logiczne i budzące respekt posunięcie, jakim jest.

Wspomniane wcześniej losowanie było tylko ostatnim z serii błędów związanych z losowaniem, które nękają rozgrywki. Istnieje garść innych kontrowersji, które wciąż nie zostały rozwiązane, w tym starcie Barcelona vs Bayern Monachium i kontrowersje Manchester City vs Ajax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *