Przyczyny obrzęku dłoni

Przyczyny obrzęku dłoni

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z kempingland.pl

Spuchnięte ręce są częstym objawem, który może być związany z różnymi warunkami. Ważne jest, aby zrozumieć przyczyny obrzęku rąk, aby można było prawidłowo leczyć ten stan. Najlepszym sposobem radzenia sobie z obrzękiem jest podjęcie działań tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli masz spuchnięte ręce, możesz chcieć umówić się na wizytę z lekarzem. Twój lekarz zapyta Cię o historię choroby, aby lepiej zrozumieć podstawową przyczynę. Należy również zwrócić uwagę na wszelkie objawy, których doświadczasz, takie jak gorączka, dreszcze i ból. Oprócz diagnozy, lekarz przeprowadzi również badanie fizyczne i sprawdzi ciśnienie krwi.

Spuchnięte palce są częstym objawem zapalenia stawów. Zazwyczaj stan ten występuje u starszych osób dorosłych. Choroba zwyrodnieniowa stawów polega na rozpadzie chrząstki kostnej w stawach. Może jednak wystąpić również u dzieci.

Inne przyczyny obrzęku dłoni to uraz, zapalenie i nadmierna ilość soli w diecie. Niektóre warunki medyczne mogą również prowadzić do spuchniętych palców, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Jeśli spuchniętym palcom towarzyszy wysoka gorączka, należy od razu szukać pomocy medycznej. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli stan ten został spowodowany przez infekcję bakteryjną. Infekcja skóry może powodować czerwony, obrzęknięty obszar skóry, który jest ciepły w dotyku.

Obrzęk dłoni, czyli opuchlizna, jest normalnym zjawiskiem podczas ćwiczeń. Jest to na ogół łagodny stan, który zwykle ustępuje samoistnie, ale należy pamiętać, że może on sygnalizować poważniejszy problem. W zależności od podstawowej przyczyny, lekarz może potrzebować przeprowadzić leczenie chirurgiczne lub przepisać antybiotyki. Na szczęście istnieją również domowe sposoby, których możesz spróbować.

Na przykład, możesz stosować okłady z lodu lub zimną wodę, aby zmniejszyć ilość płynu w dłoni. Podniesienie spuchniętego obszaru może również pomóc. Biorąc leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, może również pomóc złagodzić obrzęk.

Obrzęk rąk może również wystąpić, jeśli masz pewne schorzenia, które wpływają na nerki lub wątrobę. Często zwiększone zapotrzebowanie na energię ze strony organów życiowych powoduje przekierowanie przepływu krwi z kończyn. Ponieważ organizm nie może wypompować płynu z tych obszarów, gromadzi się on w dłoniach. Nawet jeśli tego nie widać, ten dodatkowy płyn może być bolesny.

Zaburzenia związane z powtarzającymi się ruchami mogą również powodować spuchnięte palce. Jeśli przez długi okres czasu wykonujesz to samo zadanie, takie jak pisanie lub wpisywanie, Twoje palce mogą zacząć puchnąć. Dodatkowo możesz przyjmować suplementy diety i pić dużo wody, aby zapobiec spuchnięciu dłoni. Podczas gdy spuchnięte dłonie są naturalną reakcją na urazy, należy zwrócić się do lekarza, jeśli objawy nie ustępują.

Objawy, które mogą wynikać z obrzęku rąk to mrowienie, swędzenie i trudności z poruszaniem palcami. Objawy te, oprócz tego, że są bolesne, mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności i zwiększać ryzyko rozwoju infekcji. Zwróć się do lekarza, jeśli spuchniętym palcom towarzyszy gorączka lub zaczerwienienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *