Powody, dla których ogórki nie kwitną

Powody, dla których ogórki nie kwitną

Ogórek jest rośliną tropikalną, która wymaga wiele troski, aby rosnąć prawidłowo. Prawdą jest, że ogórki wymagają światła słonecznego, ale mogą również cierpieć z powodu braku odżywiania. Może to skutkować słabym wzrostem, zwłaszcza latem, kiedy są wystawione na słońce przez długi czas. Ponadto, ogórki są bardzo wrażliwe na temperaturę. W związku z tym mogą nie owocować podczas upałów.

Ogórki można zbierać regularnie. Jeśli jednak rośliny nie kwitną, istnieje kilka powodów, które mogą tłumaczyć, dlaczego nie wydają owoców. Po pierwsze, nie wchłaniają one składników odżywczych z gleby. Po drugie, roślina może cierpieć na chorobę grzybową lub wirusową. Po trzecie, na korzenie ogórka mogą wpływać wody gruntowe znajdujące się blisko powierzchni. Wreszcie, nasiona ogórka mogą być wadliwe.

Jeśli zauważysz, że ogórki nie kwitną, powinieneś zbadać swoje metody sadzenia i uprawy. Jeśli brakuje kwiatów, może to być spowodowane nadmiernym podlewaniem, brakiem światła lub brakiem nawożenia. Ponadto, możesz wziąć pod uwagę obecność męskich i żeńskich kwiatów w sadzonkach.

Męskie i żeńskie kwiaty są potrzebne do zapylania. Jednak młodzi ogrodnicy mogą nie być w stanie rozpoznać różnicy między kwiatem męskim a żeńskim. Nawet jeśli uprawiasz partenokarpiczny typ ogórka, musisz zwrócić uwagę na ilość męskich i żeńskich kwiatów obecnych w glebie. Możesz użyć roztworu miodu i wody, aby przyciągnąć pszczoły.

Nadmierne zacienienie może być również jednym z powodów, dla których ogórki nie kwitną. Może powodować, że Twoje sadzonki ogórków rosną zbyt gęsto. Ponadto może wpływać na warunki sondowania. Chwast taki jak mniszek lekarski może przyciągać pszczoły.

Kolejnym czynnikiem, który może spowodować brak kwiatów ogórków jest przesuszenie gleby. Wilgoć jest niezbędna do wzrostu nasion i owoców. Dlatego nasiona ogórka powinny być sadzone w wilgotnej i żyznej glebie. W przeciwnym razie Twoje siewki nie będą miały zalążni, które są niezbędne do wytworzenia owoców.

Inną przyczyną braku kwiatów ogórka jest brak fosforu w glebie. Ogórek wymaga fosforu do wykształcenia owoców. Stąd zastosowanie w ogrodzie nawozu fosforowego może pomóc unormować glebę i zwiększyć jakość ogórków.

Temperatura powietrza w Twojej szklarni powinna wynosić powyżej 30 stopni. Może się to jednak różnić w zależności od odmiany, którą uprawiasz. W fazie kwitnienia należy również co siedem dni zasilać ogórki dziewanną. Mullein jest ważnym dodatkiem do nasion, ponieważ poprawia wydajność Twoich ogórków.

Ogórki mogą być zbierane nawet jeśli ich korzenie nie są zdrowe. Można je również uprawiać w pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej obróbce grządek po spulchnieniu gleby. Obróbka gleby może również usunąć nadmiar wilgoci, która może uniemożliwić kwitnienie ogórków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *